Počasí dnes18 °C, zítra15 °C
Čtvrtek 16. května 2024  |  Svátek má Přemysl

Další kolo Hlubocké zimní ligy zpestřily kanonády

Druhý víkend na hlubocké umělé trávě začali milevští fotbalisté hladkým vítězstvím nad soupeřem z Kamenného Újezdu.

Utkání od 11 hodin bylo zajímavější. Favorit z Roudného se sice v prvním poločasu ujal vedení nad mladíky z Dynama 1:0, ale ti nesložili zbraně, ve druhé půli svého soupeře zaskočili aktivitou a vyhráli 3:1.

Zajímavý zápas se hrál hodinu po poledni. Proti domácímu týmu nastoupili mladíci z SKP České Budějovice a pro nového trenéra Hluboké Milana Borového to musel být zápas rozporuplných emocí. Na podzim totiž dorostence z SKP vedl. Zápas skončil remízou 1:1.

Bavorovice ve svém druhém utkání nezopakovaly kanonádu, kterou spustily proti v prvním kole proti Dřítni, mladíci z Dynama pro ně nebyli tak jednoduchým soustem. Přesto do poločasu vedli Bavorovičtí 2:0. Stejně jako v dopoledním utkání ale dorostenci nesložili zbraně a do konce utkání stačili vyrovnat na 2:2.

Stejně jako v prvním kole ale měli diváci možnost vidět zápas plný branek. Na sklonku dne si Tábor poradil se Čtyřmi Dvory 6:0.

Nedělní program začal pod zámkem tak, jak sobotní končil, tedy kanonádou. Tu spustili českokrumlovští fotbalisté proti Hrdějovickým. V prvním poločasu stačil účastník I. A třídy diviznímu celku vzdorovat, po přestávce už si favorit na Hluboké otevřel střelnici.

Vyrovnané utkání sehrál Týn s Protivínem. Na začátku utkání to dokonce vypadalo, že na konci utkání bude tahat za delší provaz právě Olympie. Ale opak byl pravdou. Po špatně zahraném ofsajd systému se dostali Protivínští do vedení, ale o to záhy přišli výstavním vlastencem. Do poločasu dvakrát neudrželi agilního Jaromíra Vorla a Protivín vedl 3:1. Ve druhé části hry byly k vidění gólové příležitosti, ale zůstaly nevyužity. Sudí Koranda pak nezvládl emoce hráčů a začalo se zbytečně jiskřit od kopaček.

První body si připsalo Lažiště. V duelu týmů, které v prvním kole inkasovaly šest branek, porazily jediným gólem Dříteň.

Výsledky 2. kola

Sobota: Milevsko – Kamenný Újezd 3:0 (1:0), Dvořák, Tupý, M. Málek, Roudné – Dynamo ČB U17 1:3 (1:0), Píša – Vaněk, Malý, Čadek, Hluboká – SKP ČB 19 1:1 (1:1), Kurali – D. Novotný, Bavorovice – Dynamo ČB U19 2:2 (2:0), Nevosad, Kováčik – Wermke, Svoboda, Tábor – Čtyři Dvory 6:0 (1:0), Stoszek 3 (1 z pen.), Kučera, Pavličko, Prášek.

Neděle: Český Krumlov – Hrdějovice 8:0 (3:0), Babouček 3, R. Weinhard 2, Beránek, Klivanda, Novák, Týn – Protivín 1:3 (1:3), vlastní – J. Vorel 2, Zd. Vorel, Jankov – Kaplice 2:0 (0:0), Nedvěd, Maxa, Lažiště – Dříteň 1:0 (0:0), Brzobohatý, Vodňany – Rudolfov 0:2 (0:1), Le, Chlebuch.