Počasí dnes19 °C, zítra20 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána

Budějcká divize a KP: Týmy odehrály parádní víkend. Body mají všichni

Fotbalové kluby z okresu Budějc působící v divizi a přeboru uhrály o uplynulém víkendu výborné výsledky. Kromě Rudolfova, který remizoval, ostatní týmy vyhrály. Jankov vyloupil Soběslav, Roudné doma zdolalo Klatovy, Hluboká dala šest gólů Sokolu Sezimovo Ústí a Olešník vyhrál v Nové Včelnici.

Jihočeské divizní derby se odehrálo na soběslavském stadionu, kam přijel Jankov. Domácí, kteří prožívají skvělou sezonu, doma ještě neztratili bod a v utkání byli favoritem. Jankovští tuhle sérii ale ukončili a gólem Vojtěcha Bürgera naopak získali poprvé tři body na hřišti soupeře. Bürger dorazil střílený centr Kuníka již v 7. minutě.

Jsme moc rádi, že rozbor soupeře u videa se nám vyplatil. Nebyla to zbytečná práce. Kluci splnili naše pokyny do puntíku a za předvedený výkon zaslouží pochvalu. Až na jeden moment nepustili Soběslav do zakončení. Nejvíc jsme trnuli na konci, kdy domácí zahrávali čtyři rohy po sobě.  Šnůru tří jihočeských derby v řadě jsme zahájili vítězně,“ uvedl pro portál Jihočeský fotbal Petr Maxa, asistent trenéra SK Jankov.

I druhý budějcký divizní zástupce bral tři body. Malše Roudné zvítězilo na domácím E.ON Stadionu s Klatovy po boji 2:1. Hosté sice od 20. minuty vedli, ale ještě v prvním poločase stovnal Martin Tušer a po přestávce otočil stav v 54. minutě po úniku Ondřej Otepka. „Z naší strany to byl velmi kvalitní výkon a zasloužená výhra. Pro kluky to je odměna za přístup k přípravě a tréninkům během týdne,“ komentoval výhru asistent trenéra Malše Jan Rezek.

V přeboru získala na domácím hřišti tři body i Hluboká nad Vltavou, za kterou se znovu trefil kanonýr Pavel Hájek (dva góly). V utkání se Sokolem Sezimovo Ústí ho ale tentokrát „zastínil“ Tomáš Tauber, který zaznamenal hattrick. Šestý gól domácích dal Stanislav Legdan. Hluboká tak vyhrála 6:3.

Jediný tým, který o víkendu nevyhrál, byl Rudolfov. Na domácím hřišti remizoval s Milevskem 1:1, když oba góly týmy daly během úvodní čtvrthodiny. Na trefu Martina Petra ze šesté minuty reagoval za dalších šest minut domácí Jan Kovačičín

Posledním zástupcem Českobudějovicka je Olešník, který jasně vyhrál na půdě Nové Včelnice. Oba poločasy vyhrál 2:0 a o góly se podělili Jiří Dráb a Lukáš Dudek, který se trefil třikrát. Podle portálu Jihočeský fotbal byl nejlepším hráčem utkání i přes tři góly Dudka záložník Marek Pomeje.

FK Spartak Soběslav – SK Jankov 0:1 (0:1)

Gól: 7. Bürger. Rozhodčí: Hrkal - Matyš, Eibl. Delegát: Peteřík. ŽK: 1:2 (Suchan – Kollár, Sedlic). Diváků: 250.

Soběslav: Kuník – Hromada, Suchan, Boháč, Vaněk – T. Mazouch, M. Mazouch (69. Podráský), Nohava, Janoušek – Šmídmajer, Dvořák (69. Fischer). Trenér Radek Hajič.

Jankov: Komárek – Jirkovský, Kroneisl, Lošek, Zajíc – Bürger, Kollár, Maršán (82. Fajtl), Beránek (70. Rytíř) – Šebelka (75. Armah), Mensah (21. Sedlic). Trenér Ivo Čech.

Malše Roudné – SK Klatovy 1898 2:1 (1:1)

Góly: 33. Tušer, 54. O. Otepka - 20. Mészáros. Rozhodčí: Štefan - Machýček, Navrátilová. Delegát: Mrázek. ŽK: 2:2 (Píša, Růžička – Janda, Rojík). Diváků: 100.

Roudné: Hřebejk – Kössl, Holub (68. Svoboda), M. Otepka, Maršík – Růžička, Tušer, O. Otepka, Bartoš (86. Markytán), Vávra (90. Samek) – Píša. Trenér Rudolf Otepka.

TJ Hluboká nad Vltavou - Sokol Sezimovo Ústí 6:3 (3:2)

Branky: 7. a 54. Hájek, 22. Legdan, 27., 47. a 62. Tauber – 14. Mrúz, 31. Kutner, 69. Hoffmann. Rozhodčí: Jarolím - Herzog, Reisner. Delegát: Pečenka. ŽK: 3:3 (Čermín, Hájek, Rubick – Podroužek, Šmíd, Irsa). Diváků: 80.

Hluboká: Vachuta – Turek, Antoš, Legdan, Čermín – Jonáš (69. Křiváček), Stráský (54. Rubick), Říha (64. Valenta), Němec (79. L. Adam) – Tauber, Hájek. Trenér František Cipro.

S. Ústí: Sedloň – Bartáček, Vilímek, Hladík (57. Neruda), Podroužek – Mrúz (57. Nuhlíček), Šmíd, Hoffmann, D. Novotný – Nikl (46. Irsa), Kutner. Trenér Michal Sokolt.

SK Rudolfov - FC ZVVZ Milevsko 1:1 (1:1)

Branky: 12. Kovačičín – 6. Petr. Rozhodčí: Reisner - Herzog, Krauskopf. Delegát: Eibl. ŽK: 2:2 (Ryneš, Šindelář – Vakoč, Petr). Diváků: 150.

Rudolfov: Teringl – V. Dvořák (50. Tyrpák), Prokeš, O. Hajný, Ryneš (57. Sládek) – Pouzar, Kovačičín, Šindelář, Janák – Vejvar (90. Kotek), Baščevan. Trenér Otakar Matouš.

Milevsko: Šmitmajer - P. Novotný, Vakoč, Kosobud, Málek – Sedlák (90. Paták), Komárek, Petr, Barda (80. Petr Dvořák) – Koutník, Marvan. Trenér Miroslav Strnad.

TJ Nová Včelnice - FK Olešník 0:4 (0:2)

Branky: 10., 20. a 68. Dudek, 89. Dráb. Rozhodčí: Kotalík - Přibyl, Jarolím. Delegát: Šafránek. ŽK: 4:2 (Jaroš, Průša, Pacholík, Blažek – Šíma, Nygmet). Diváků: 120.

N. Včelnice: Holický – Vaš, Jaroš, Blažek, O. Šlapanský (46. Berounský) – Průša, Tuček, Didek (46. L. Šlapanský), Mareš – Pacholík, Nebeský (46. Hornát). Trenér Radek Vajda.

Olešník: Jirkal – Nýdl, Heller, M. Studnička (86. Vařák), Šahajda (77. Dráb) – Šíma, M. Rabiňák (8. Fořter), Červenka, Nygmet – Pomeje, Dudek (82. Votava). Trenér Ladislav Táborský.