Dynamo v generálce porazilo Vlašim 3:1. Za týden přivítá Varnsdorf

Druholigoví fotbalisté SK Dynamo České Budějovice porazili v poslední přípravě před startem jarních odvet ve Fortuna národní lize Vlašim o dvě branky. Zápas nedohrál univerzál Kladrubský.

České Budějovice měly výborný vstup do zápasu. V šesté minutě mohl poslat Dynamo do vedení Pešek, který ale slabší levačkou branku v dobré pozici minul. Jihočeši se radovali z branky za další čtyři minuty. Před vápnem si sklepl Patrik Čavoš přihrávku Benáta a levačkou nedal brankáři Nguyenovi šanci – 1:0. Na 2:0 zvýšil v 16. minutě Ondřej Šourek, který hlavou usměrnil centr Benáta.

V 19. minutě musel střídat zraněný Kladrubský a z důležitých momentů to bylo v první půli téměř vše. Jen po půlhodině hry mohl snížit Tarczal. Proti byl ale pohotový Křížek. Do druhého poločasu nenastoupil Klesa, kterého nahradil Vopat. Další střídání proběhlo v 58. minutě, kdy trenéři vyzkoušeli varianty bez Benáta a Táborského, ale s Kadulou a Matějkou.

A právě Lukáš Matějka vstřelil po akci Čavoše a Peška třetí gól Dynama, když dorazil vyraženou střelu Peška – 3:0. Aktivní Pešek pak přenechal své místo zkušenému Kalodovi, který si zahrál posledních 20 minut. Na 4:0 mohl zvýšit třináct minut před koncem Vopat. Jeho pokus dokázal lapit Nguyen a podržel Vlašim. Ta snížila hned z protiútoku. Nejprve pálil Hašek a proti jeho střele výborně zasáhl Křížek. Míč se ale pak dostal k Vojtěchu Hadaščokovi, který se už nemýlil – 3:1.

Závěrečná desetiminutovka žádnou velkou šanci již nepřinesla. Týden před startem Fortuna národní ligy Dynamo vyhrálo nad Vlašimí 3:1. V prvním jarním kole se Jihočeši příští pátek utkají doma od 18 hodin s Varnsdorfem.

SK Dynamo České Budějovice - FC Sellier & Bellot Vlašim 3:1 (2:0)

Branky: 10. Čavoš, 16. Šourek, 67. Matějka – 78. Hadaščok. Rozhodčí: Severýn – Šimáček, Flimmel. ŽK: 1:0 (Hála). Diváků: 200.

České Budějovice: Křížek – Klesa (46. Vopat), Novák, Šourek, Funda – Čavoš, Kladrubský (19. Hála) – Wermke, Benát (K) (58. Kadula), Pešek (70. Kalod) – Táborský (58. Matějka).

Vlašim: Nguyen – Wiesner (75. Kadlec), Kulhánek, Štochl (88. Ngimbi), Tusjak (88. Vrána) – Reiter, Duga (64. Hašek), Tarczal (75. Březina), Janda, Kučera – Jíra (56. Hadaščok).

Štítky Vlašim, HC Dynamo Pardubice, SK Dynamo České Budějovice, FK Varnsdorf, Lukáš Matějka, Patrik Čavoš, Ondřej Šourek, FC Sellier & Bellot Vlašim