Počasí dnes10 °C, zítra14 °C

Dynamo v kombinované sestavě podlehlo Písku

V hodně pozměněné sestavě, plné náhradníků a juniorů, nastoupili českobudějovičtí fotbalisté k dalšímu přípravnému utkání. Tentokrát zajížděli do Písku k zápasu s místním FC, který je účastníkem České fotbalové ligy. Utkání se Dynamu nepovedlo a nakonec podlehlo 0:2.

Začátek zápasu nenabídl žádné situace, které by měly zvyšovat fanouškům tep. Až ve 22. minutě se opřel do střely domácí Voráček, ale Hajdušek předvedl brilantní zákrok. O pár minut později hlavičkoval Kalod po přímém kopu těsně vedle písecké branky. Poté chyboval Vaněk a vše musel hasit faulem Hajdušek. Odpískán byl tedy pokutový kop, ke kterému se postavil Lukáš Šlehofer. Ten poslal Hajduška na druhou stranu a Písek díky němu vedl 1:0. Tento stav vydržel až do konce prvního poločasu.

První střelu druhé půle vyslal v 52. minutě Milec, ale Hajdušek míč bez problémů pokryl. Čtyři minuty na to měli domácí možnost k navýšení svého náskoku. Filip Řezáč trefil tyč a následnou dorážku zlikvidoval opět hostující brankář. V 74. minutě už se to ale píseckým podařilo. Milec centroval z levé strany a míč si do vlastní branky nešťastně srazil Daniel Jenne. Ani nadále se Českým Budějovicím nedařilo a nakonec tak podlehly Písku 0:2.

Další zápas čeká Dynamo ve středu 10. února, kdy se od 13 hodin utkají se Znojmem.

FC Písek – SK Dynamo Č. Budějovice 2:0 (1:0)

Branky: 32. Šlehofer (pen.), 74. Jenne (vl.), Rozhodčí: Němec – Rejžek, Kouba.

FC Písek: Satrapa – Sajtl, Rendla, Kalašek, Řehák, Voráček, Milec, Šlehofer, Ježdík, Řezáč, Němec.

SK Dynamo Č. Budějovice: Hajdušek – Křiváček, Havel, Hric (63. Tomášek), Vaněk – Řezáč, Bálek, Janoch (63. Vít), Hrachovec (46. Jenne) – Švantner, Kalod (40. Pasecký).