Krasobruslař Bidař vyhrál anketu Sportovec Jihočeského kraje

I v roce 2016 se v DK Metropol uskutečnilo před Vánoci slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců Jihočeského kraje. O pouhé dva body porazil krasobruslař Martin Bidař letce Martina Šonku.

Martin Bidař uspěl díky výsledkům na mistrovství světa juniorů, kde ve sportovní dvojici s Annou Duškovou získal titul světových šampionů. Navíc při debutu v seniorské kategorii na závodech ve francouzském Nice vybojoval první místo.

Je to super. Vůbec jsem nečekal, že bych na ocenění mohl dosáhnout. Ani jsem nedoufal, že bych mohl být mezi nejlepšími pěti. Je to překvapení a jsem za to samozřejmě rád,“ uvedl krasobruslař. „Více si cením toho vítězství v juniorech. To má vyšší váhu.

V lednu se závodník BK České Budějovice ukáže s Duškovou v Ostravě na mistrovství Evropy seniorů. „Chtěli bychom předvést nejlepší výkon a bylo by dobré, kdyby se nám povedlo umístit se do desátého místa. Bude to ale hodně těžké. Uvidíme...,“ dodal Bidař, který o pouhé dva hlasy porazil letce Martina Šonku, který anketu o nejlepšího sportovce kraje vyhrál v roce 2015.

Mezi kolektivy vyhráli volejbalisté Jihostroje před hokejisty z Motoru. Na třetím místě se umístily softbalistky Žraloků Ledenice, které skončily v extralize na druhém místě.

Výsledky ankety Sportovec Jihočeského kraje 2016:

1. Martin Bidař (krasobruslení, BK České Budějovice) 223 hlasů – s Annou Duškovou mistři světa juniorů sportovní dvojice,
2. Martin Šonka (letecká akrobacie, Aero Tábor) 221 – mistr Evropy a mistr České republiky, 9. místo v soutěži Red Bull Air Race,
3. Anežka Paloudová (kanoistika, Vltava Český Krumlov) 185 – mistryně světa ve sjezdu na divoké vodě, mistryně České republiky,
4. Antonín Haleš (kanoistika, Vltava Český Krumlov) 140 – člen hlídky České republiky, která získala tituly mistrů světa 3x C1 a C2,
5. Petr Michálek (volejbal, VK České Budějovice) 119 – reprezentant České republiky v úspěšné Světové lize, opora budějckého Jihostroje,
6. Martin Michek (motokros, Buksa Ados team) 114 – mistr Evropy ve třídě Open a mezinárodní mistr České republiky v MX1,
7. František Linduška (triatlon, TCV Jindřichův Hradec) 111 – mistr České republiky ve sprintu, 13. místo v Evropském poháru premium,
8. Žiga Pavlin (hokej, ČEZ Motor České Budějovice) 95 – opora lídra I. ligy, druhý v produktivitě obránců I. ligy,
9. Petr Benát (fotbal, Dynamo České Budějovice) 91 – kapitán a jedna z opor týmu, který je po podzimu čtvrtý ve II. lize,
10. Karel Lavický (jachting, DIM Bezdrev) 86 – reprezentant České republiky ve windsurfingu, účastník OH v Riu.

Nejlepší kolektivy:

1. VK České Budějovice 78 – třetí v extralize,
2. ČEZ Motor České Budějovice 56 – třetí v I. lize hokeje, aktuálně lídr tabulky,
3. Žraloci Ledenice 25 – druhé v extralize softbalistek,

Síň slávy:

Vladimír Caldr – hokejista, stříbro OH 1984 Sarajevo, stříbro na mistrovství světa v ledním hokeji 1983 v Německu, dnes trénuje mládež v Motoru.

Sportovec se zdravotním postižením:

Arnošt Petráček (plavání České Budějovice) – 1. místo paralympiáda v Rio de Janeiro 2016,
Běla Třebínová (plavání České Budějovice) – 2. a 3. místo paralympiáda v Rio de Janeiro 2016.

Talent roku:

Petr Beran (badminton, SKB Český Krumlov)
Barbora Havlíčková (běžecké lyžování + atletika, Fischer Ski klub Šumava Vimperk, SK Čtyři Dvory České Budějovice)
Štěpán Svoboda (atletika, TJ VS Tábor)

Zvláštní cena:

Miroslav Janout – dlouholetý zkušený rozhodčí ve světě cyklistiky, jako uznávaný a jazykově výborně vybavený rozhodčí rozhodoval Tour de France,
Josef Potužník – zasloužil se velkou měrou o rozvoj plaveckých sportů, plavecká trenérská legenda.

Štítky Martin Bidař, krasobruslař, Jihočeský kraj, anketa, Česko, Martin Šonka, Dům kultury Metropol, České Budějovice, Vánoce, Anna Dušková