Počasí dnes8 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav
Bez reklam

Angličtina: Tři tipy, jak na výběr jazykové školy

Vyzkoušeli jste už řadu jazykových kurzů, měli jste i soukromého lektora, doma máte několik učebnic angličtiny, na stole popsané sešity, občas i v tramvaji vytáhnete notýsek s anglickými slovíčky... ale běda, když potkáte cizince! Ztuhnete...

Angličtině se pozvolna věnujete už spoustu let, ale ne a ne se pořádně odpíchnout. Stále se s ní ještě nemůžete pochlubit, na dovolené si moc „nepokecáte“, do životopisu píšete „základní komunikativní znalost“ a doufáte, že u pohovoru na angličtinu nedojde. A čas letí... Pracovní příležitosti vás míjejí a získávají je jiní, kteří jsou otrlejší, rychlejší a nebojí se mluvit anglicky. Nejvyšší čas něco s tím udělat!

Jak si vybrat jazykovou školu tak, abyste nepromarnili další rok?

Přinášíme vám zde několik tipů z jazykové školy LITE. (Ať už budete studovat v LITE nebo jinde, srovnejte si v hlavě dobře tyto věci, abyste tentokrát studovali opravdu efektivně.)

Tip číslo 1: Ujasněte si, co od výuky očekáváte

  • 1. Jste spíše začátečníci, potřebujete si vybudovat základy a načerpat slovní zásobu?
  • 2. Jste „věční“ začátečníci, učíte se řadu let, znáte už mnoho slov, jenomže spíše pasivně a nutně se potřebujete rozmluvit?
  • 3. Nebo jste již pokročilejší, dokážete i mluvit, jen to není ještě úplně ono, chtěli byste být pohotovější, plynulejší a znít jako rodilý mluvčí?

Podle toho si zvolíte postup.

Jste-li 1. nebo 2., pak si rozhodně zvolte jazykové kurzy pro skupiny. Jako začátečníci si totiž potřebujete budovat slovní zásobu, načerpat mnoho slov a slovních spojení, pochopit větné stavby a potřebujete, aby vám s tím někdo pomohl. Vyberte si kurz, který učí Čech, protože ten vám bude schopen cokoli vysvětlit a hlavně se budete chytat a vědět, která bije.

I pro „věčné“ začátečníky bude vhodnější kurz, který vede Čech, protože od rodilého mluvčího byste spoustu věcí nepochopili, ale pozor, aby výuka nebyla zase jen o pasivních gramatických cvičeních a učebnicích, to byste se moc neposunuli. Za chvíli by z vás mohl být „jazykomol“, ale stejně byste anglicky nemluvili. Na hodinách musíte co nejvíce mluvit.

Máte-li na to žaludek, můžete se také sbalit a vycestovat na půl roku, rok. První dva měsíce pro vás budou opravdu velmi tvrdé, ale jste-li bojovníci, tak nakonec to dáte.

Patříte-li mezi 3., tedy pokročilejší studenty, máte několik možností. Pokud si to můžete dovolit, vezměte si soukromého lektora, a to rodilého mluvčího. Nebo můžete na pár měsíců vycestovat do anglicky mluvící země. Budete-li denně v kontaktu s rodilými mluvčími, dostanete správnou výslovnost do ucha a získáte ten vysněný přízvuk.

Možností je i vycestovat na jazykový kurz v zahraničí, jenom pozor, aby tam s vámi nebylo příliš mnoho Čechů, nebo abyste od různých národností nepochytili spíše horší přízvuk. Měli byste být v kontaktu více s rodilými mluvčími, než s ostatními studenty.

No a můžete si vybrat i jazykový kurz v Čechách, takový, kde budete sami nuceni velmi intenzivně mluvit a toto studium doplníte poslechem CD, sledováním filmů a tak dále, prostě se obklopíte rodilou angličtinou.

Tip číslo 2: Studujte intenzivně

Jednou týdně na 1,5 hodiny? Tak na to raději zapomeňte. Tímhle tempem byste se nikam nedostali. To vydržíte tak maximálně půl roku a pak postupně vychladnete, protože pokrok je příliš pomalý. Do další lekce totiž vše zase úspěšně zapomenete. Je to demotivující. A pokud takové studium absolvujete několik let po sobě, budete nejspíš velmi frustrovaní, protože ani po čtyřech letech toho anglicky stejně moc neřeknete a začnete pochybovat sami o sobě. Nikdo, kdo je v něčem úspěšný, to nedělá jen jednou týdně!

Zvolte si raději kratší a intenzivnější kurzy, buď třikrát týdně, nebo dvakrát týdně, doplněné o procvičování doma a poslech. Optimální je, abyste byli s angličtinou v kontaktu každý den, alespoň na chvíli. Do půl roku takto uděláte obrovský skok v angličtině!

Tip číslo 3: Zvolte si vhodnou metodu

To se snadno řekne. Ale vyberte z té záplavy jazykových škol a metod, že?

Tak za prvé se zeptejte kamarádů, jaké mají zkušenosti. Co jim studium dalo a nakolik se zlepšili. Jak se posunuli po třech měsících, po půl roce? Jsou schopni lépe mluvit? Koukali na hodinách stále jen do knihy? Dokázal je učitel zapojit, nebo mluvilo jen pár nejlepších ze třídy? Udržel po celou dobu jejich pozornost? Kolik času z hodiny opravdu mluvili?

Má škola skutečně daný systém výuky a postup hodin, nebo se jede podle učebnic a podle toho, co si učitel na hodinu připraví? Jak učí slova? Jak učí gramatiku? Jak vás naučí mluvit? Jak na sebe kurzy navazují? Za jak dlouho vás naučí plynule anglicky?

Ideální je, pokud škola nabízí ukázkovou hodinu, kde si můžete výuku nejprve na vlastní kůži vyzkoušet. Poznáte, zda vás výuka opravdu chytne. Nebojte se jich navštívit více, ať můžete porovnávat. Je mnohem lepší navštívit dvě, tři ukázkové hodiny a obětovat tři odpoledne než opět ztratit další rok.

Přejeme Vám šťastnou volbu a mnoho úspěchů při studiu. Zlepšete si život díky angličtině!

Za jazykovou školu LITE
Ing. Hana Šrámková

PR text

Štítky angličtina, Jazyková škola Lite, výběr jazykové školy, jazyk, cizí jazyk, studium, Česko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Angličtina: Tři tipy, jak na výběr jazykové školy  |  Radilka  |  Drbna  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.